Az egyik az úgynevezett Brexit. Boris Johnson, aki a múlt héten váltotta Theresa May miniszterelnököt, máris munkába lépett, és a brit kormány tizenhét miniszterét váltotta le. Összesen tizenegy minisztert rúgott ki az új kormányfő, hatan „önként” vonultak vissza. Ez valóságos „vérfürdő” volt. Ugyanis az új miniszterelnök kijelentette, hogy hajlandó megállapodás nélkül is kilépni az Európai Unióból. Erre reményei szerint már október 31-én sor kerül, függetlenül attól, hogy lesz-e új megállapodás az EU-val, vagy sem.
Donald Trump jelenlegi USA elnök nem titkoltan, már korábban bíztatta az új angol miniszterelnököt, hogy hagyja ott az EU-t, majd ő segít neki egy exkluzív kereskedelmi megállapodással az USA és Anglia között.
A helyzet azért súlyos, mert ha Anglia így hagyja el az Európai Uniót, mint legnagyobb befizető, akkor a támogatások, például Magyarországot tekintve is, súlyos gondokat fognak okozni a közösség tagállamai tekintetében.
Az USA jelenlegi elnöke és Boris Johnson közötti hasonlóság nemcsak a hajviseletben, és annak színében mutatkozik meg, hanem abban a brutális külpolitikában, amelyet mindketten folytatnak.
Az új angol miniszterelnököt nem érdekli az, hogy mi lesz Skóciával és Írországgal Anglia kilépése után az EU-ból, de ez legyen az ő bajuk és gondjuk.
A mi bajunk az, hogy az Európai Bizottság keresetet indított Magyarország ellen az Európai Unió bíróságon, a „Stop Soros!”-törvénycsomag miatt. Uniós jogba ütközik ugyanis szerintük a „Stop Soros!”-törvénycsomag, mely például büntethetővé teszi a legális menedékjog és tartózkodási engedély megszerzését támogatók tevékenységét, alapvetően a Civil szervezeteket. Hangsúlyozni kívánom, hogy a legális menekültekről van szó, az illegális menekültek ügye, hasonlóan a terroristáékhoz, teljesen más jogi megítélés alá kerül!
Ursula von der Leyen, az EB új elnök asszonya attól akarná függővé tenni az uniós támogatásokat egy adott ország esetében, hogy az betartja-e a jogállami normákat.
Varga Judit az új magyar igazságügy-miniszter, Orbán Viktor szerint a kormány gólerős csatára, már bejelentette, hogy felveszi a kesztyűt, melyet az EB dobott feléje. Ez megint csak azzal a veszéllyel járhat, hogy a Brexittől függetlenül tovább csökkennek az uniós támogatások Magyarország tekintetében.
A közép-kelet-európai régió szövetsége, a V4-ek is repedezni látszik. A lengyelek rosszul vannak attól, ha Orbán Viktor találkozik és flörtöl Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. Csehország pedig demokratikus múltjára alapozva próbál egyetértést találni az EU-ban, Szlovákia új köztársasági elnök asszonya pedig Párizsban tárgyal Emmanuel Macron elnökkel, kijátszva a francia kártyát a többiek felé.
Jól látszik, hogy az Európai Unió több demokráciáért több pénzt kínál, Puskás Öcsi szavaival élve: „Kis pénz, kis „foci”, nagy pénz, nagy „foci”!”
A foci alatt az EU-ban a demokrácia értendő! Főhet a fejet a magyar kormánynak ezek után, hogy hogyan tovább?
ábrahám