Erről bezzeg nem tájékoztat a kormánypárti média! A cikk szerzője Kerner Zsolt, aki véleményem szerint egy jól átlátható összegzést készített. Ebből osztanék meg részleteket a Heti Hírek olvasóival.
Az írás címe: Menekültek már szinte nincsenek, de a válságnak így sosem lesz vége.
„Érdekes kérdés, hogy mikor van vége egy válságnak. A 2008-as gazdasági válsággal kapcsolatban ez a kérdés viszonylag egyszerű volt. Akkor volt vége, amikor az Egyesült Államok, majd Európa gazdaságai újra elkezdtek stabilan növekedni. De, hogy lehet megmondani, hogy mikor van vége a menekültválságnak Európában? Mert, ha úgy nézzük, hogy pontosan mennyi ember is érkezik Európába azzal a céllal, hogy menedéket kérjen, akkor biztosan vége van. A menedékkérelmek száma a válság csúcspontja előtti, 2012-13-as szintre esett vissza. A Politico szerint így néz ki az Európába érkezők száma az elmúlt öt évben:
Az ENSZ menekültügyi szervezete, az UNHCR adatai szerint az idén 60 ezer menekült érkezett összesen Európába, ami kevesebb mint a fele a tavalyi számnak, és sehol nincs a 2015-ös több mint másfél millióhoz képest. Ráadásul most tartunk az évnek annál az időszakánál, amikor a legtöbben jönnek, hiszen a Földközi-tengert ilyenkor a legbiztonságosabb átszelni.”
Mit látunk? Azt, hogy valójában két éve alig létezik menekültkérdés, ennek ellenére például a Fidesz az egész választási stratégiáját erre építette és költött ezen a címen temérdek pénzt propagandára.
Nézzük tovább a cikket:
„A legdurvább helyzet mégis Közép-Kelet-Európában van. Csehországban, Lengyelországban és Magyarországon mind bevándorlásellenes erők vannak hatalmon, és Szlovéniában is csak kormányt nem tudtak alakítani, de ehhez mindenki másnak össze kellett fognia. A júniusi Eurobarométer-felmérés szerint a csehek, a magyarok, a lettek és a szlovákok több mint 80 százaléka negatív érzéseket táplál a bevándorlással kapcsolatban. Annak ellenére, hogy tavaly Magyarországon például 300 menedékkérelmet adtak be összesen, és az országban nemhogy menekültek, de nagyobb számban még Európán kívülről érkezett etnikai kisebbség sincs.”
Mateusz Morawiecki lengyel, Andrej Babis cseh és Robert Fico szlovák és Orbán Viktor magyar kormányfő a Várkert Bazárban.
Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI
Véleményem szerint ezeknek a bevándorlásellenes pártoknak fontos, hogy azt hangsúlyozzák, hogy még mindig migrációs válság van, mert nincs más mondanivalójuk (programjuk), nem tudják megfelelően kezelni a társadalmi problémákat, tehát csak egy felnagyított, félig-meddig álságos történettel tudják megtartani támogatottságukat. Ha egyik pillanatról a másikra át lehetne vinni az üzenetet a választók felé, miszerint nincs kitől félni, rögtön fókuszba kerülne az egészségügy, az oktatás stb. súlyos helyzete, ez pedig nem érdeke a hatalomnak!
Egy olvasójuk
Név és cím a szerkesztőségben