A legutóbbi szám 13. oldalán ismét egy Fidesz-hirdetést közöltek, mindenféle külön jelzés nélkül. (A mellette található munkaajánlatnál feltüntették, hogy hirdetés) A grafikát, amelyen Orbán Viktor Brüsszelben elmondott szavai olvashatók, július 21-én tették közzé a Fidesz Facebook-oldalán. Czira emberei onnan szedték le és rakták be a lapba.
Vajon ezért a politikai hirdetésért mennyit fizetett a párt? Ha megnéznénk az ÖH hirdetéseiért felelős KÖVA bevételeit, hány forintot találnánk politikai hirdetés címén? Vagy ezt grátisz, azaz ingyenesen, ajándékba adja a lap a Fidesznek? Ha ez így van, akkor a többi pártnak is van erre lehetősége? Szinte biztosak vagyunk abban, hogy ez utóbbira nem a válasz, és a többi esetében sem vezetne eredményre kutakodásunk.
De ha már a hirdetésnél tartunk, akkor annak tartalmára is érdemes néhány percet szentelnünk. A közlő azt kívánja az olvasóval tudatni, hogy Orbán keménykedett egy nagyot: „azok részéről, akik örökölték a jogállamiságot, elfogadhatatlan, hogy kioktassák és kritizálják azokat a szabadságharcos népeket, amelyek nagyon nehéz időket éltek meg és sokat tettek a kommunista rezsim ellen”.
Az ÖH szerkesztői vagy szándékosan akarták a múltjukkal szembesítve kínos helyzetbe hozni Czira Szabolcsot és Szabóné Irházi Zsuzsannát, vagy egyszerűen hülyének néznek minket, megfogadva az Internacionálé felszólítását: a múltat végképp eltörölni. Czira és Szabóné maguk is építői, részei voltak a kommunista rezsimnek, sőt, mitöbb, Szabóné a gimnázium KISZ-összekötő tanáraként nem csak mezei párttag volt, hanem a szocialista embertípus kinevelésében is feladatot vállalt. Most akkor Czira és Szabóné szabadságharcos vagy a kommunista rezsim része volt? Netán egyszerre mind a kettő? Vagy Czira azért küzdött a tagfelvételhez szükséges két ajánlóért, mert belülről akarta bomlasztani az MSZMP-t, ahogy Szabónénak is csak álca volt a funkciója a kommunista rezsim elleni harchoz?
könyvelő