Azután egy félórás hozsanna következett, milyen jó itt nekünk, milyen hálásak lehetünk regnáló kormányunknak. Nem vitatkoztam vele – úgysem győzhető meg -, hiszen az agya azokat a paneleket adta vissza, amivel a kormányzati média teletömi. Ez a média pedig rendszeresen és folyamatosan torzító. Erre nem szabad meghőkölni, és válogatott szavakkal illetni…
Az Orbán-kormányzatnak hála, Európa legjobban adóztatott népe vagyunk, szoktam volt mondogatni. Erre lehurrognak, hogy most csökkentették ezt vagy azt az adófajtát, amit mondok az valótlan. Igen, igaz, hogy néhány adófajta csökkent, de ezt csak évente egyszer kell fizetni. Ezzel szemben a kormányzati ülepnyalók elfelejtik, hogy a 27 %-os ÁFA-t naponta tucatszor veszik ki a zsebünkből, amikor vásárolunk. A 27 %-os ÁFA-kulcs egyébként a legmagasabb Európában. Ezekről a tényekről nem tömik a választópolgárok fejét, mert még sokaknak felnyílna a szeme…
Ugyanilyen kétarcú volt a „börtönbiznisz” kapcsán is az állami média. Azt állították, hogy Magyar György ügyvédi irodája kapta a második legtöbb kártérítést az államtól. Pedig Magyar György kijelentette, hogy évek óta nem foglalkozik már fogvatartottak jogi képviseletével, korábban igen. Tovább aztán semmi nincs, csak a mély hallgatás. Miért nem kürtölik világgá, hogy a legtöbbet meg egy debreceni ügyvédi iroda kapta, amely úgy kötődik a Fidesz-hez, mint pióca a vérhez. Nem kellene ennyire hülyére venni a tömegeket, még akkor sem, ha csak a szavazatára számítanak. A véleményét tartsa meg magának, feltéve, ha nem akar bajt magának. Ez ma a trendi.
Azután, arról sem sokat kárálnak kormányhű berkekben, hogy immár újra – már sokadszor – átírják a törvényeket. A parlamenti kétharmados többség birtokában ez megtehető, hogy etikus-e, vagy sem, az már más kérdés. A legutolsó ilyen eseményt dr. Dézsi Csaba András személye jelenti. Győr nemrég megválasztott polgármestereként ő megtarthatja majd orvosi pozícióját, ami elviekben összeegyeztethetetlen. Sebaj, meghozzák majd a lex Dézsit a kétharmados kormánypárti többséggel. Ezzel bebizonyítják azt, hogy Győr város vezetése mellett nyugodtan lehet orvospraxist is űzni munkaidőben, de azután is. Vagy nem tudták, amikor Dézsi urat jelölték polgármesternek, hogy ő egy hivatását gyakorló elkötelezett szívsebész? Amit már lelkiismereti okok miatt sem ad fel az ember.
Vagy a 22 éves egyetemista lány miatt írják át a jogszabályt, mert egyébként nem lehetne belőle helyettes államtitkár. Volt már itt lex Borkai is, nem lepődünk már meg semmin. Tényleg semmin…
Itt másról sem szól a dolog, mint a tömény hatalomról, és annak koncentrációjáról. Szégyenletes és egyben gyalázatos is, hogy ezek a fiúk, amikor még az SZDSZ fiókcsapataként nyomultak, mekkora kitérőkkel jutottak el az általuk jogosan sokat szidott kádári rendszer módszereinek tökéletesítésében.
Szegény Hofi Géza forog a sírjában, hogy mivé fejlődött a kormányzati „gleichschaltolás”, azaz a hivatali apparátus csökkentése, és a törvényesség fenntartása.
Nem lehet figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy az ellenzék teljesítménye is igen alacsony. Ez messze nem választói alternatíva, hogy vagy ez, vagy az. Az élet sem csupán fehér-fekete ellentétjéből áll össze. A politikai paletta ilyetén leosztása, a pártokrácia kialakítása, nem a lakosság érdekeit képviseli. Ez a szomorú magyar valóság!
Szívfájdalmam, és megírom, mert az ügynökök feltárása végleg kiesett mindenki érdeklődési köréből. A sokadszori kétharmad ellenére is elszabotálta a Fidesz, hogy kik voltak a megfigyelők, a spiclik.
Az ’50-es években Orbán Viktor apósa is jelentett, ügynök volt. Tudom, hogy kormányfőnk apósa viselt dolgaiért nem lehet felelős, pláne nem, ami születése előtt történt. Azonban Lévai István mégis vállalt valamilyen feladatot, amiről sosem fogjuk megtudni, mi motiválta, vagy kik kényszerítették. Sajnálom, hogy a bűnök eltussolásában a Fidesz épp olyan fontos tényező manapság, mint annakidején azok a pártok az első magyar szabad parlament megalakulásakor, melyek tele voltak korábbi, azaz a rendszerváltás előtti ügynökökkel. Hányinger kerülgeti az embert, ha arra gondol, mennyivel reménytelibbnek tűnt a „gengszterváltás” hajnala, a rendszerváltás.
Fotó: Orbán Viktor brüsszeli sajtótájékoztatója. EPA/STEPHANIE LECOCQ
Révay György