Ez a mondás azóta elhíresült, és mély bölcsességről árulkodott, hiszen a császár tudta, hogy ha a kincstárnak nincs bevétele, akkor az emberi anyagcsere végtermékéből is lehet aranyat csinálni.
Persze a pénznek mindig volt szaga, és mostanában Brüsszel is kezdi kiszagolgatni azt, hogy az általa évente idejuttatott ötmilliárd Eurónak igen csak kacskaringós a pályázati útja.
Most például az Uniós pénzek pályáztatásának és szétosztásának információs rendszerére kért a magyar állam 18 milliárd forint értékű támogatást, amely igen csak bűzlik, sőt annyira, hogy azt már Brüsszelben is megérezték. Az Uniós hivatásos bürokraták súlyos hibákat találtak ebben a projektben, és emiatt lehet, hogy az egész összeget vissza kell majd fizetnie a magyar államnak. Na persze tudjuk jól, hogy nem azoknak, akik a hibákat elkövették, és valószínűleg a pénz nagy részét lenyúlták, hanem nekünk, adófizetőknek.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem esetében pedig, melyet a köznyelv csak egyszerűen janicsárképzőnek hív, szintén visszaéléseket szagolt ki a jó szimatú brüsszeli kommandó. Persze az egyetem – mint amikor ilyenkor szokásos – cáfol és visszautasít mindennemű gyanúsítgatást, de hogy nem zörög a haraszt, azt bizonyítja az, hogy a kormányzat teljes körű kivizsgálást ígért.
Mostanában Brüsszel sorozatosan kötelezettségszegési eljárásokat indít Magyarország ellen, amely azt bizonyítja, hogy Brüsszel is igen csak megunta, hogy az rúg bele a legnagyobbat, aki arányaiban a legtöbb támogatási pénzt kapja tőle.
Szóval valami bűzlik Dániában, akarom mondani, hazánkban, Magyarországon, és lassan neki kellene már állni a kormányzati szagtalanításnak.
egy olvasójuk
név és cím a szerkesztőségben