Kásler Miklós emberi erőforrás minisztert már a végtelenségig feldicsérte, sőt azt állította, hogy a magyar nép megvédésében történelmi tettet hajtott végre.
Az valóban történelmi tett, de negatív értelemben, hogy a kórházi ágyak hatvan százalékát négy nap alatt kiüríttette, és ezzel tulajdonképpen az egészségügyet gyakorlatilag lebénította.
Utóbb Kásler Miklós már kijelentette, hogy ő ilyen írásos utasítást a kórházvezetőknek nem adott. Ennek két oka lehet, vagy a miniszter úr memóriája kopott meg végzetesen, vagy most utólag, minden erkölcsi alap nélkül a kórházvezető orvosokra igyekszik ráhárítani a felelősséget a kórházágyak hűbelebalázs-módon történő kiürítéséről. Két kórházigazgató főorvost, akik vitathatatlan szakmai érdemekkel rendelkeznek, éppen Kásler Miklós rúgott ki azonnali hatállyal, mert nem hajtották végre az ő általa elrendelt kórházágy kiürítéseket. Ha erre Kásler Miklós nem emlékszik, azért még a közvélemény igen!
Az sem világos, hogy milyen eljárásrendet, protokollt alakítottak ki, és a járvány elleni küzdelemben, az operatív törzsben miért az egyenruhások vannak többségben, és nem a szakmailag illetékes orvosok.
Nem világos az sem, hogy honnan állapította meg az egészségügyhöz is értő miniszterelnökünk, hogy május harmadikán tetőzik a járvány, és már negyedikén lehet érettségizni is.
Most az óvóintézkedések feloldásával lehet, hogy a kormányzat megágyaz a második járványhullámnak. A magyar nép eddig fegyelmezetten végrehajtotta az utasításokat, de minden szakorvos, járványügyi szakember óvatosságra int bennünket a jövőt illetően. Merkely professzor fogalmazott úgy, hogy a járvány első hulláma lassan elmúlik, de a fertőzésveszély, azaz a vírus jelen van.
Érzékelhető az is, hogy a statisztikai adatokat a kormányzat titkolja, és mindenki, főleg a szakemberek úgy gondolják, hogy sokkal több a fertőzöttek száma, mint amennyit a kormány nyilvánosságra hoz. A járványügyi szakemberek már a kezdettől fogva tudták azt, hogy a járvány ott terjed leginkább, ahol idős, beteg emberek vannak összezsúfolva, azaz a kórházakban és az idős otthonokban.
Az is világos volt már régóta, hogy a koronavírus-járványtól függetlenül a higiéniai előírások be nem tartása miatt igen sok kórházi beteg kapott olyan fertőzést a kórházakban, amely halálos kimenetelűvé vált.
Az is elhangzott korábban, hogy többen halnak meg Magyarországon kórházi fertőzésben, mint közúti balesetben, pedig ott is „túlteljesítünk” sajnos mi, magyarok.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma egy csúcsminisztérium, melyben az egészségügyön kívül az oktatás és a szociális helyzet gondozása is beletartozik.
A járvány nagy tanulsága az, hogy egy felelős egészségügyi minisztériumot kell létrehozni, melynek vezetője semmiképpen nem lehet Kásler Miklós.
Csak a szervezeti struktúra átalakítása, és a szakmailag felelős, hozzáértő személyek integrálása szükséges az új minisztériumba, hogy eredményesen vehessük fel a továbbiakban a versenyt a koronavírus-járvány második, várható hullámával. Most nem arra gondolok, hogy az egyenruhások, jelesül Pintér Sándor belügyminiszter vegye át az egészségügy irányítását, hanem olyan szakmailag képzett orvosok, egészségügyiek, akik megfelelő általános műveltséggel, tájékozottsággal, szervező- és irányító vezetői képességekkel rendelkeznek.
Az Emmi vezetője, Kásler Miklós – bár azt mondják szakemberek, hogy az onkológiában igen jártas, és elsőszámú szakértője Magyarországon a daganatos betegségek kezelésének – vezetői képességek híján alkalmatlan erre a feladatra.
Ha megint „győzni” akar Orbán Viktor a második koronavírus hullám ellen, akkor ne Kásler Miklós megérzéseire, ösztöneire támaszkodjon, hanem valódi szakmai tanácsadókra.
Csak így tudjuk mi, magyarok legyőzni ezt az alattomos koronavírus-járványt.
Kocinkó