A „Ruszkik haza!” mondatot még gyermekkoromból ismertem, hiszen az 1956-os forradalom idején, a házakon volt olvasható ez a mondat. Ez a mondat akkor azoknak az orosz katonáknak szólt, akik eltiporták a magyar 1956-os forradalmat.
Számomra fájdalmas tapasztalat volt az, hogy Németh Zsolt facebook-bejegyzése alatt milyen vélemények jelentek meg. Az elszánt orbánisták Ukrajnát hibáztatják az agresszióért, és nem Oroszországot, élén Vlagyimir Putyinnal. Ebből azt a következtetést szűrtem le, hogy a belső propaganda miatt a hithű fideszesek orosz, azaz Putyinpártiak. Más szóval felmentenek egy olyan diktatúrát, amely fegyverrel gázolta le Ukrajnát.
Másik tanulság az, hogy most tapasztalhatjuk meg igazán, hogy mennyire kettéosztott ez a magyar társadalom, benne a Fidesz is a hazug, álságos propaganda befolyása miatt.
1956-ban senki nem vonta kétségbe a címbeli mondat igazát, de azóta nagyot fordult a világ. Úgy tűnik, a valósággal és az igazsággal szemben a propaganda érvényesül az átmosott fejekben. Ide vezetett a keleti nyitás politikája.
Az én korosztályomból valamennyien még a szocializmusban élhettünk, ami a kommunizmus előszobája volt. Ma már a többség abban egyetért, hogy nem akarunk diktatúrában élni, elég volt ebből az 1956-os forradalom után.
Sajnos azt tapasztalhatjuk, hogy olyan XXI. századi modern diktatúrában élünk, az úgynevezett illiberális demokráciában, azaz a centrális politikai erőtérben, ahol ellenségnek kiáltják ki azokat az állampolgárokat, akik nem úgy gondolkodnak, mint ahogyan azt felülről diktálják.
Vlagyimir Putyin múlt hét közepén elhangzott beszédében a társadalom szükségszerű megtisztításáról beszélt, azaz az „árulókról”, akik nem értenek egyet az államhatalommal, azaz személy szerint ővele.
Mondta ezt az a Vlagyimir Putyin, aki a saját népét tekintve is értelmetlen háborúba taszította Oroszországot, és többezer civil – köztük gyerekek – halála terheli a lelkiismeretét, ha egyáltalán van neki.
Ettől még mi itt, Magyarországon messze vagyunk, de sajnos az utunk arrafelé visz, ahol Putyin rendszere található.
Gondoljunk bele, attól, hogy egy társadalmi berendezkedés egyre inkább a nacionalizmusra épül, és jó viszonyt ápol főleg a történelmi egyházakkal, már nem nevezhető demokráciának, hiszen jól tudjuk, egy a tábor, egy a zászló.
Magam nem tudom, mi lesz Németh Zsolttal a Fideszben ezen nyilatkozata után, de mindenesetre szembehelyezkedett a nagyvezér véleményével, aki mostanában ki sem ejti a háborút kirobbantó Putyin nevét, nemhogy elítélné.
Nem lehet felmenteni az orosz diktatúrát, amely fegyverrel támad más független országra, jelesül Ukrajnára.
Amikor Oroszország elfoglalta az Ukrajnához tartozó Krími félszigetet, akkor is csendben maradtunk a világgal együtt.
Ez csak arra volt jó, hogy az agresszió tovább folytatódjék Ukrajna ellen, most már totális háború formájában, és az Isten óvjon meg minket attól, hogy ez a háború Nyugat felé átlépje Ukrajna határát.
ábrahám