Igen, legtöbben az életüket féltik, megint mások a szeretteiket, köztük gyermekeiket, netalántán állásukat, beosztásukat, megélhetésüket, és a jövőjüket.
Sokan – mai modern világunkban – félelemmel kelnek és fekszenek, sőt még álmaikban is félnek, és ezért igazán pihenni sem tudnak. Ez az állapot előbb vagy utóbb felőrli egészségüket, és énjüket is, ezért törvényszerűen depressziósakká válnak. Az ilyen emberek tekintete révedező, és az állandó félelem miatt már szinte semmi örömet sem találnak az életükben, még örülni, mosolyogni sem tudnak.
A félelem a sötétség szörnyetegének sárga, fénylő szempárja – úgy érzik – állandóan reájuk irányul, és felőrlik emberi tartásukat, mivoltukat.
Így, félelemben élni valóban szörnyű dolog lehet…
A félelmet – mely azért valahol mégis csak természetes velejárója életünknek – egy egészséges embernek le kell győznie. Ez pedig csak úgy sikerülhet, ha szembenézünk a félelemmel, és átgondoljuk azt, hogy vajon mi is történne velünk akkor, ha félelmünk tárgya mégis bekövetkezne. Ha ezt végig gondolod Kedves Olvasó, akkor megnyugszol, mert úgy érzed, szörnyűbb dolog már nem is történhet veled…
Ezért tanácsolom, hogy tégy így, mert ebben a helyzetben már semmi sem lehet félelmetes, hiszen épp most győzöd le a félelmedet, amikor szembenézel vele. Ha belegondolunk, az emberiséget mindig az vitte előre, hogy legyőzte a pillanatnyi aktuális félelmét.
A félelem, ha teret adunk neki lelkünkben, teljesen megbénít bennünket, és passzívakká válunk, azaz nem tudunk választ adni a minket ért kihívásokra. Az élet – és ezt ne feledjük – állandó küzdelem a létért, a boldogulásért, és a jövőnkért.
Igen, Kedves Olvasó, le kell győznöd a félelmet, és diadalmaskodnod kell felette. Ez az emberi sors egyik legnagyobb feladata azért, hogy embernek tudjál maradni az embertelenségben.
ábrahám