A Színkör „Lőrinc gazda és az abonyi tarka borjú” témájának illusztrálására intézett felhívást, melyre több pályamunka is érkezett. Király Béláné a 2017. március 11-i Bújócska című előadás előtt értékelte a rajzokat és hirdette ki az eredményeket színpadra szólítva a pályázókat, akik tiszteletjegyet kaptak az előadásra:
Montágh iskola: Ribai László 6. osztályos tanuló, felkészítő szaktanár: Molnár Gyöngyi
- Ribai László hét jelenetet rajzolt meg színes ceruzával. Aprólékos, igényes munkájával, a történet szereplőinek és környezetének korhű bemutatásával joggal vívta ki a zsűri elismerését - kezdte értékelőjét Király Béláné.
Gyulai iskola: Lengyel Nóra Emese 8. osztályos tanuló, felkészítő szaktanár: Sári Zoltán
- Lengyel Nóra Emese színes ceruza rajzainak a legfőbb értéke a bámulatos jellemábrázolás. Tökéletesen sikerült érzékeltetnie a vívódó Lőrinc gazda szomorú helyzetét - folytatta.
Somogyi iskola rajzszakköre: Ráczpali Alexandra, Duka Vanessza, Kőrösi Bernadett, Horváth Szabina, Lendvai Rebeka, Tóth Olexandr, Krupincza Krisztián, Kokovai Csenge, Molnár Vanessa, felkészítő szaktanár: Juhász Zsuzsanna.
- Közös munkájuk egy 10 jelenetből álló képsorozat. A temperát és az applikációs technikát alkalmazták, és szinte háromdimenziós hatást értek el, ami a nagyított képeken különösen érvényesül. Tökéletes a szereplők és a környezet bemutatása, a pályázat eredeti célját maximálisan megvalósította. Valamennyi pályázatra érkezett rajzon érzékelni lehetett, hogy a kis alkotóművészek mennyire tudtak azonosulni, együtt érezni a tarka borjú történet szereplőivel - zárta le az eredményhirdetést Bella néni.
Az alkotókat a pénzjutalmon túl az a megtiszteltetés éri, hogy a rajzokat felnagyítva díszletként használják majd fel az idei II. Abonyi Tarka Borjú Főzőversenyen.
Az eredményhirdetés után a Somogyi iskola rajzszakkörének tagjaival és Juhász Zsuzsanna szakkörvezetővel sikerült kötetlenül beszélgetnem, ahol sok-sok kulisszatitkot megtudtam. A 12-13 éves kiskamaszok hangos kacajok közepette ölükbe ültették műveiket, és mesélni kezdtek a készítésük két-három hónapos időszakáról. A 10 képből álló sorozat segítségével jelenetenként, közösen idéztük fel az abonyi tarka borjú legendáját. A társaság egyik fele nehéznek találta a téma visszaadását, de volt olyan diák is, aki elmondása szerint könnyebben átlátta a feladatot. Az egyes jelenetek egyedi és közös feladatokból épültek föl. A gyerekek nem számítottak rá, hogy ilyen jó eredményt érnek el a pályázaton, de nagyon reménykedtek benne, és a siker nem maradt el.
Még alig zárult le a rajzpályázat, máris új projekten dolgozik a szakkör. Ezúttal robotokat készítenek, amelyből kiállítás is nyílik. Tavaly híres szörny modelleket alkottak, amit az iskola diákjainak is bemutattak. Bernadett kérdésemre elmondta, később is szeretne a rajzzal foglalkozni, méghozzá tetováló szeretne lenni.
Krisztián a rajzolás mellett a makettezésben is kiemelkedik. Ötödikes korában, történelem órán készítette el első makettjét, egy templomot, azóta pedig a Parlament kicsinyített mása is megtalálható a szobájában. A tavalyi iskolai Drakula kiállításhoz ő alkotta meg a több mint egy méteres várat, és olyan épületeket kreál, amely láttán még Juhász Zsuzsa tanárnő álla is leesik.
Gratulálok a rajzpályázat sikeresen szereplő diákjainak és felkészítő tanáraiknak! További eredményes és vidám munkát kívánok!
Darányi Erika
Fotó: Székely Szilárd (eredményhirdetés) és
Szilágyi Tamás (csoportkép)