booked.net

Hírdetés

Vihart kavart a kecskeméti tanítóképző Nagykőröshöz csatolása

2020. szeptember 9., szerda 14:11

Mint ismeretes, a felsőoktatás átszervezése keretében a kormány a kecskeméti tanítóképzőt, amely az utóbbi években a Neumann János Egyetem egyik karaként működött, a Károli Gáspár Református Egyetemhez csatolta. Ez azt jelenti, hogy a kecskeméti Kaszap utcai épület képzőhellyé minősült vissza és a Nagykőrösön működő tanítóképzőhöz fog tartozni, a nagykőrösi dékán irányítja.

A kecskeméti ellenzék elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormány döntése nyomán a 102 éves pedagógusképző múlttal bíró Kecskemét elvesztette központi helyét, ami így Nagykőrösre került át. Király József, az ellenzéki Szövetség a Városért frakció képviselője arra szólította fel a polgármestert, kezdeményezzen tárgyalásokat, hogy újra Kecskemét legyen a pedagógusképzés központja.

Király József azt is fájlalta, hogy a változásról a helyi képviselők - legalábbis az ellenzékiek - nem tudtak, nem szólhattak bele, nem mondhattak véleményt. A képviselő szerint attól, hogy a református egyházhoz került a pedagógusképzés, még az épület Kecskeméten, a többi intézménnyel, a városlakókkal él együtt szimbiózisban, nem engedhető meg, hogy a városnak ne legyen beleszólása egy ilyen változásba.

Tóth Szilárd képviselő elmondta, hogy azt szeretnék, ha újra lenne Kecskeméten dékán, de legalább egy dékánhelyettes, és a kar legyen újra önálló. Emlékeztetett, hogy tavaly, még 200 hallgató iratkozott be a karra, idén a pótfelvételivel együtt is csak 110. Szerinte ez a bizonytalanság rovására írandó.  
A képviselő azt a kérdést tette fel: hogy lehet az, hogy amíg Nagykőrösre átlagosan 15 hallgató iratkozik be, Kecskemétre pedig átlagosan 120 fő, mégis Nagykőrösre tették át a pedagógusképzés központját?

A sajtótájékoztatót követően a Kecskeméti Televízió megszólaltatta dr. Pap Ferenc nagykőrösi dékánt, aki elmondta: nincs valós lehetőség arra, hogy a kecskeméti pedagógusképzés önálló kari keretek között folytatódjon. Amikor a Pedagógusképző Kar kivált a Neumann János Egyetemből, és a Károli egyetem meglévő kari szervezetébe integrálódott, az beolvadásos megszűnést jelentett – fogalmazott. Arra sincs lehetőség, hogy külön dékánja legyen a képzőhelynek – tette hozzá.
Szeptember 14-én megkezdődhet az oktatás a Károli Gáspár egyetemen is. Nagy munka van e mögött, különösen, mivel nyolcezres hallgatói létszámú egyetemről van szó, budapesti, nagykőrösi, kecskeméti és marosvásárhelyi képzőhellyel.
– Intézkedéseket tettünk arra nézve, hogy a kari vezetési struktúrát átgondoljuk, és így Kecskemétért is fog felelni egy dékánhelyettes, akinek a kinevezése folyamatban van – mondta.

Arról, hogy a felsőoktatásba idén jóval kevesebben jelentkeztek, dr. Pap Ferenc úgy vélekedett, hogy ez országos probléma, és már csak azért sem tudható be a fenntartóváltásnak, mivel a jelentkezési időszak még az előtt lezárult, hogy bejelentették volna az összeolvadást.

könyvelő

Kapcsolódó hírek

Programajánló

Hírdetés

Minden jog fenntarva