A 2017. április 14-én tartott rendezvényen a Bihari János Zeneiskola növendékei adtak műsort, majd Jandácsik Pál, a Művelődési Ház munkatársa méltatta a festőművészt és nyitotta meg a tárlatot, amely Heiling György tanár úr emléke előtt tiszteleg.
P. Kovács István 1961-ben született Abonyban. Már gyermekként rajongott a képzőművészetért, a zene és a sport mellett ez volt az igazi szenvedélye. Heiling György tanár úr keze alatt vált a ceruzarajz és a linómetszet mesterévé. Már egészen fiatal korában eredményesen szerepelt gyermekrajz pályázatokon Új-delhiben, Moszkvában, Csehországban és Magyarországon. A képgrafika iránti vonzalma a Magyar Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola Sokszorosító Grafika Szakán Gacs Gábor és Pásztor Gábor irányítása alatt még inkább erősödött benne, a rajz és a természet szeretetét pedig Újvári Lajos segítségével mélyítette el.
A Képzőművészeti Egyetem előkészítő tanfolyamára járt, ahol Szirtes János volt a mestere. Ezt követően a Magyar Képzőművészeti Egyetem képgrafika szakát látogatta, ahol Eszik Alajos, Nagy Gábor, Raszler Károly, Kocsis Imre és Kőnig Róbert voltak a mesterei. 1987 óta tagja a Magyar Képzőművészeti Alapnak. Témáit a görög mitológiából és a természetből meríti, visszatérő motívumai a ló, a madarak és a magyar táj egyéni megfogalmazásban.
Tagja volt a következő galériáknak: Zichy, Pannónia, a szegedi Stílus Galéria, Horizont Galéria, Szépia Művészeti Alkotó Közösség, Pusztai Galéria, Szépia Galéria, Otthon Galéria Dunakeszi, Aranykeret Galéria, Tájkép Galéria, Vándorfény Galéria. A világ számos pontján részt vett kiállításokon, így Indiában, Moszkvában, a Műcsarnokban, a Miskolci Grafikai Biennále-ben, a Bari Grafikai Biennále-ben, Szentendrén, Budakeszin, a Ferencvárosi Művelődési Központban és természetesen szülővárosában, Abonyban is.
P. Kovács István festőművész tárlata 2017. május 03-ig ingyenesen látogatható az Abonyi Lajos Művelődési Házban (Abony, Kálvin u. 1.)
Darányi Erika
Fotó: Székely Szilárd