A nagykőrösi ingatlanok tovább drágultak
Nagykőrösön az ingatlanárak – valamennyi ingatlantípus esetében – dráguló tendenciát mutattak a 2020 első félévében. Egyrészről az áremelkedés nem mondható drasztikusnak, mivel csak kis lépésekben történt a növekedés, másrészről pedig az emelkedő tendencia nem volt töretlen.
Konkrétan a családi házak tekintetében, 2019 januárjáról 2020 júniusára mintegy 25 százalékkal, 200 ezer Ft/m²-re drágult az átlagár. A vizsgált hat hónapos időszak alatt a nagykőrösi házak átlag négyzetméter ára nem egyenletesen emelkedett, inkább hullámzó volt.
Áttérve Nagykőrös lakáspiacára, hasonló görbék rajzolhatók fel. Mind a téglalakások, mind a panellakások átlag négyzetméter ára drágábbnak mutatkozott az idei évben, tavalyhoz képest. A téglaépítésű lakások átlagára 2019. január és 2020. június között 200 ezer Ft/m²-ről 290 ezer Ft/m²-re emelkedett. A panelek ára pedig ezen időszak alatt négyzetméterenként átlagosan 30 ezer forinttal, 270 ezer Ft/m²-re növekedett.
Nagykőrös mellett Törtelen sem olcsók a házak
Nem csak azoknak kell mélyen a zsebükbe nyúlniuk, akik Nagykőrösön szeretnének házat vásárolni. Az Ingatlannet.hu által vizsgált Dél-Pest megyei települések közül ugyanis nem Nagykőrös családi házai a legdrágábbak, hanem Törtelé. Kettőjük között ugyan nem nagy a különbség, mondhatni egy árszínvonalon mozognak: míg Nagykőrösön idén júniusban a házak egyetlen négyzetmétere átlag 200 ezer forintba került, addig Törtelen 210 ezer forintba.
Az elemzett versenyzők között a júniusi átlagáraik alapján, még Nyársapát tartozik a drágább települések közé. Itt a családi házak átlag négyzetmérer ára kis híján elérte a 180 ezer forintot. Csemőn ennél átlagosan 20 ezer Ft/m²-rel voltak olcsóbbak a házak. Jászkarajenőn és Abonyban mutatkoztak legkedvezőbbnek az árak, ahol a családi házak 150 ezer Ft/m²es átlagáron kerültek eladásra 2020 nyarának elején.
A főváros, szemben vidékkel
Természetesen egy budapesti ingatlan ára, legyen az ház vagy lakás, mindig is borsos volt. A fővárosi és vidéki árak között idén is jelentős különbség mutatkozik. A júniusi átlagárakat nézve, egy nagykőrösi házat jellemző 200 ezer Ft/m²-rel szemben, Budapesten egy házért átlag 540 ezer Ft/m²-t kellett fizetnie a vásárlóknak. A két versenyző téglalakásainak árkülönbsége négyzetméterekre bontva ennél még látványosabb, több mint félmillió forint volt.
Az árak alakulásának folyamata is másként alakult a fővárosban vidékhez képest. Az előzőekben bemutattuk, hogy vidéken még emelkedőben vannak az árak. Budapesten azonban az MNB felmérése szerint, már csak stagnálás fedezhető fel. Amennyiben a jövőben ez a tendencia fog tovább érvényesülni, akkor a szakértők elképzelhetőnek tartják, hogy a 2020 végi lakásárak szinte megegyeznek majd a 2019 végén látottakkal.
Nagykőrösön szeretnének házat vásárolni