Ahogy lapunk márciusban megírta, a Nemzeti Népegészségügyi Központ az év elején az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) kérelmére közigazgatási eljárást indított, amelynek tárgya a Bács-Kiskun Megyei Kórház területi ellátási kötelezettségének módosítása. Az ÁEEK javaslata az volt, hogy Nagykőrös, Kocsér és Nyársapát fekvő- és járóbeteg ellátása kerüljön vissza a ceglédi Toldy Ferenc Kórházhoz.
Írtunk az előzményről is, miszerint az ÁEEK 2015-ben kérelmezte a Nagykőrösi Rehabilitációs Szakkórház és Rendelőintézet ellátási területének módosítását figyelemmel arra, hogy a fekvőbeteg szakellátás vonatkozásában Nagykőrös a dél-alföldi térséghez, a járóbeteg szakellátás tekintetében pedig a közép-magyarországi régióhoz tartozott. 2016-ban ez utóbbi is átkerült Kecskemétre. Azonban ezzel a döntéssel párhuzamosan a Bács-Kiskun Megyei Kórház intézményi finanszírozása nem növekedett. Ezért kezdeményezték az ellátási terület felülvizsgálatát, ami magyarra lefordítva azt jelenti, hogy meg akartak szabadulni a három település betegeitől, mivel az állam nem finanszírozza az ő ellátásukat.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ az önkormányzatok álláspontját kikérve hozta meg döntését, amely szerint az egészségügyi ellátás területén Nagykőrös ezentúl is Kecskeméthez tartozik, Kocsér és Nyársapát viszont visszakerül Ceglédhez.
tudósítónktól