Nagyon sok mostani hatalomban lévő politikus gondolja ugyanezt, mint amit a Napkirály mondott, sőt vidéken imígyen módosul a mondás: „A kiskirály én vagyok!”
Meglepődve olvastam a sajtóban ezek után, hogy a fővárosi BKK feljelentette azt a számítógépes „betörőt”, aki a BKK online-s jegyváltó rendszerének hibáit fedte fel, és ezt jelentette is a cégvezetésnek.
A cégvezetés azonban ennek a 18 éves, most érettségizett fiúnak nemhogy megköszönte volna a fáradozását a hiba feltárásában, mert már például 50,- Ft-ért is lehetett bérletet venni a BKK járataira, hanem lazán feljelentette. Szorgalmas rendőreink, mint az ÁVH az ’50-es években, álmában keltette fel a „terrorista” fiút, és elvitték kihallgatásra.
Nemrégiben jutott tudomásomra, hogy egy idősebb nyugdíjas embert jelentettek fel egy 100 km-re lévő városból jóakarói, hogy ön- és közveszélyes. Emellett persze semmi sem szólt, de rendőreink – ki tudja miért – határozottan intézkedtek, és bevitték a szomszéd megyeközpont pszichiátriai osztályára, ahol persze megállapították, hogy a vád nem állja meg a helyét, és az illetőt pár óra múlva el is engedték.
Szóval így állunk most, az állam keményen lecsap azokra az emberekre, akik felfednek valahol egy hibát a rendszerben, vagy mozgáskorlátozott embereket erőnek erejével egy hamis feljelentés alapján csakúgy bevisznek a pszichiátriára.
Nemrég a nagykőrösi Önkormányzati Hírekben jelent meg egy cikk, a már korábban elhíresült Lőve tollából, hogy egy Tóthné nevezetű hölgy az agresszív ellenzék miatt nem meri felfedni magát, és hallatni hangját. Persze az is felvetődik rögtön, hogy ez a Tóthné egyáltalán létezik-e, azaz valós személy-e, s nem pedig a lelkes „közíró” fantáziájának szülötte. Mindenesetre a vád elhangzott, az ellenzék agresszív, de hogy ez miben mutatkozik meg, annak kifejtése persze elmaradt. Az nem agresszivitás – legalább is a kabinetiroda szerint -, hogy ha nekik nem tetsző személyeket bohócokkal ábrázolnak, és kapcsolnak össze országosan ismert negatív kampány célpontjává vált személyekkel.
Itt tartunk most az illiberális demokrácia hetedik évében.
Ez a gyakorlat minden polgárnak üzenet, mert a rabosítással, az ujjlenyomat vétellel járó gyanúsítgatás a hatalmi megfélemlítés eszköze. A jelenlegi Btk. szerint pedig csak az a bűncselekmény, ami „veszélyes” a társadalomra. A tizenéves hacker fiú tette viszont előnyös a társadalomra, mert megóv a felesleges kiadásoktól, az idegességtől, meg a közpénz elpazarlásától… De mindez nem számít, mert az állam saját polgárai ellenére cselekszik!
Ismert az is, hogy 2018-tól már pusztán a gyanú is elég kell legyen az egyenruhásoknak ahhoz, hogy valakit 72 órára bevigyenek. Mert a törvény módosulni fog, hiszen az ügyészség, a rendőrség, sőt a terrorelhárítás is megindíthat majd a nyomozás eredményessége érdekében szükséges letartóztatásokat, értsd alatta az előzetes elzárást. A törvényt már idén elfogadták, de csak jövő év júliusában lép majd hatályba ez a büntető eljárási törvény. Mert az eljárás az egyszerű gyanú szintjét el sem érő „információk” alapján is megindulhat.
Hurrá! Újra eljön tehát az önkéntes feljelentgetők, és fizetett besúgók virágkora, és a polgároknak egymás gyanúsítgatása. A kuláküldözés ehhez képest semmi sem lesz, hiszen az illiberális demokráciában alapvetően nem a fizikai, hanem az egzisztenciális megélhetési fenyegetettség a hatalom gyakorlásának eszköze.
Balogh Zoltán „ember”miniszter is kijelentette, hogy csak a sajtó túlozza el az egészségügy hiányosságait, és persze ennek megakadályozására a kórházigazgatók végleges kinevezését - úgymond lebegteti.
Aki nyilatkozni mer a sajtónak, az a továbbiakban nem lesz kinevezve, azaz repül, és ki lesz rúgva.
Jövőre választások jönnek, és nem kell különösebb jóstehetség ahhoz, hogy cudar világ jön, mert az állam ma már nem független erőszakszervezetei nem veszik figyelembe azt, hogy az állam mi, polgárok lennénk, hanem a hatalom birtokosai gondolják magukat annak...
Kocinkó