Rétvári Bence elmondta: a betegek mostantól országos, egységes, digitális rendszerben kapnak időpontot, első ütemben öt járóbeteg-szakrendelésre; a rendszer 2024 márciusáig fokozatosan bővül további rendelésekre. Az új országos rendszerben lefoglalt időpontok megjelennek az EgészségAblak mobilalkalmazásban is – tette hozzá az államtitkár. Az új digitális rendszer 90 intézményben indul el, a ceglédi és kecskeméti kórház mellett a Nagykőrösi Rehabilitációs Szakkórház és Rendelőintézet is ott szerepel a listán.
A nagykőrösi intézmény főigazgatója, Tankó Ágota a következő közleményt jelentette meg a kórház honlapján:
„Tisztelt Lakosság! A Nagykőrösi Rehabilitációs Szakkórház és Rendelőintézetben 2023. november 02-tól elindul a járóbeteg irányítási rendszer próbaüzeme az alábbi 6 szakrendelésen: – Fül-orr gégészet – Ideggyógyászat – Terhes ellátás – Nőgyógyászat – Urológia – Belgyógyászat
Ennek keretében a fenti 6 szakrendelésre előjegyzési időpontot a járóbeteg felvételi iroda az alábbi két telefonszámon ad: 06-30/173-9351 és a 06-30/174-0891, illetve személyesen a kórház Fáskert utcai telephelyén a laboratórium előtti irodai helyiségben ad. Az előjegyzési időpontadás munkanapokon 08:30 – 16:00 óráig. A többi szakrendelésen az előjegyzés változatlanul a honlapon megtalálható telefonszámon, melléken és időpontban kérhető.
Akik a fenti szakrendelésre érkeznek november 02-tól, azoknak a földszinti aulában, a büfé helység mellett található sorszámnyomtató automatához kell menniük és sorszámot kell nyomtatniuk. Az Önök behívása az adott szakrendelőnél található monitor kijelzőjén megjelenő sorszám alapján fog történni. Mivel próbaüzemben működik a rendszer, kérjük az Önök türelmét és megértését, együttműködésüket!”
A hirdetmény hamar elterjedt az internetes közösségi oldalakon is, számos kérdést felvetve. Legtöbben azt nem értik, hogy ha egyszer telefonon kapnak időpontot egy rendelésre, akkor miért kell még külön sorszámot is kérni? Vagy a kettő nincs összefüggésben? Ugyancsak felmerült, hogy sok idős ember szorul orvosi kezelésre, és nem biztos, hogy az érintőképernyős rendszert egyedül képesek lesznek használni. Fog ott állni valaki – hasonlóan a kormányablakhoz –, aki segít ebben vagy miként fogják ezt a problémát kezelni?
Ahogy az első bekezdésben írtuk, az új irányítási rendszer nem a nagykőrösi kórház találmánya, nem a helyi intézmény vezetése döntött a bevezetésről. Kormányzati fejlesztésről van szó, ezért ha bárkinek gondja van, ne a helyi egészségügyi dolgozókra zúdítsa az elégedetlenségét.
MTI Fotó: Tóth Tibor, a projekt szakmai vezetője és Rétvári Bence államtitkár a rendszer tesztelésének egyik helyszínén, az Országos Mozgásszervi Intézetben 2023. június 14-én.
könyvelő